Polonya Saat

Polonya Saat

Polonya orta Avrupa'nın en iyi şekilde konumlanmış ülkelerinden biridir. Etrafında çok sayıda Avrupa ülkesi yer almasına rağmen büyüklüğü ile her zaman göz doldurmayı başarıyor. Polonya'nın konumu ve ikimi her zaman farklı ve özeldir. Baltık denizinin eşsiz manzarası ile süslenmiş kıyıları vardır.
Polonya'nın eşsiz doğa harikası ormanları meşhurdur. Buradaki ormanlarda vahşi ve doğal hayat her zamanki güzelliğini korumuştur. Ülkemizden biraz uzakta olan Polonya Avrupa bölgesinde yer aldığından bir meridyen geridedir. Dolayısı ile Türkiye'den bir saat geridedir.

 Polonya saati yıl boyunca Türkiye'den bir saat geri devam eder. Polonya saati yaz saati uygulamasını kullanan bir ülkedir ve her yıl bizim ülkemiz ile aynı saat ve aynı tarihlerde yaz saati uygulamasına girer ve her yıl yine aynı saat ve tarihte yaz saati uygulamasını bitirir. Yaz saati onlarda da bir saat olarak düşünülmüştür ve yazın güneş enerjisinden daha fazla yararlanabilmek için bu yaz saati uygulaması yapılmaktadır. Yaz saati genellikle art ayının son pazar günü başlar ekim ayının da son pazar günü sona erer. 
Polonya da mesai saatleri genellikle hafta içi sabah 8 ile akşam 4 arasındadır. İstanbul'dan Polonya'ya gitmekte çok kolaydır. İstanbul Atatürk havalimanından direk Varşova'ya ya da Polonya'nın başka şehirlerine direk uçuşlar mevcuttur. Uçak yolculuğu genel olarak 2,5 ile 3 sat sürmektedir. Bu yolculukları düzenleyen Polonya havayolu şirketlerinin yanı sıra Türk şirketler de bulunmaktadır.

Rating , 10 out of 10 based on 100 ratings